Menu Zamknij

O Projekcie

Projekt Katalog Szkła Użytkowego i Artystycznego powstał z samego przypadku. A dokładniej od zbicia przykrywki od starej maselniczki, która w internecie była podpisywana na portalach sprzedażowych za każdym razem w inny sposób od miejsca produkcji po projektanta. Właśnie to wydawało mi się co najmniej dziwne i niezrozumiałe. Dlaczego tak jest?

Często wiele osób źle opisuje szklane przedmioty. Wynika to z niewiedzy lub wcześniej powielonych błędów, które nie są przez nikogo weryfikowane i poprawiane, a jeżeli są to w wąskim gronie znawców tematu. Dodatkowo często nieuczciwi sprzedawcy w celu zwiększenia zysku wykorzystują fakt niewiedzy kupujących i wymyślają pochodzenie różnych wzorów dodając im projektanta lub miejsce produkcji na bardziej popularne.

Powolne odkrywanie tej tajemnicy nakłoniło mnie do poukładania trochę tego bałaganu. Jednocześnie chciałbym wypromować polskie wzornictwo szklane, które ma się czym pochwalić. Projekt realizuję po godzinach dodając małą cegiełkę co jakiś czas. Dlatego jednocześnie zapraszam do współpracy wszystkich, którzy lubią lub kochają szkło za jego formę. Poszukiwane są wszelkie informację o szkle, hutach szkła, zdjęcia i opisy przedmiotów. Im więcej tym lepiej, co pozwoli na dokładniejsze określenie marki Polskie Szkło.

Pozdrawiam, Piotr Branicki