Menu Zamknij

O szkło chodzi

Co dokładnie powoduje, że szkło jest inne niż wszystko – odmienne w swojej strukturze. Dlaczego akurat dany przedmiot jest lepszy, bo jest szklany.

Przykładowo ceramika ma o wiele bardziej ciepłą i przyjemną teksturę, waga szkła nie jest niczym nadzwyczajnym, szkło do trwałych przedmiotów nie należy. Pozostał tylko kolor, ale tutaj też można znaleźć inne materiały o lepszej barwie. Rozwiązaniem tej zagadki wyjątkowości szkła jest światło, które w połączeniu z barwą tworzy właśnie magię.

Szkło kontra Światło

Jak powstaje kolor? Z definicji kolor powstaje z odbicia fal światła o różnej długości. Pigment w przedmiocie odbija daną długość fali nadając mu kolor. Szkło dodatkowo przepuszcza sporą część światła przy okazji ją zakrzywiając. I właśnie to jest jego magią – nie sam kolor, ale to jak szkło pochłania, odbija i zakrzywia światło.

Światło w szkle fot. Aleksander Prugar oszklochodzi.pl
Światło w szkle fot. Aleksander Prugar, www.oszklochodzi.pl

Pokaz magii szkła

Czasami bardzo trudno odnaleźć tą wyjątkowość szkła w przedmiocie, a sama próba fotografowania takiego przedmiotu nie należy do najłatwiejszych. I tu właśnie zapraszam na stronę pasjonata szkła i jednocześnie fotografa. Aleksander Prugar potrafi w wyjątkowy sposób pokazać światło w szkle, dodatkowo przedstawia w filmach dokumentalnych kunszt i historię polskiego hutnictwa. Zapraszam na podróż w barwach światła:  https://oszklochodzi.pl/

Szkło w świetle fot. Aleksander Prugar oszklochodzi.pl
Szkło w świetle fot. Aleksander Prugar, www.oszklochodzi.pl

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.