Menu Zamknij

Podróż po szklanym designie

Każdy pasjonat szkła prędzej czy później zaczyna pewną podróż: odkrywając nowe wzory, kolory i rodzaje szkła. Z czasem ciekawość i chęć wiedzy o przedmiocie kończy się odkrywaniem wzornictwa przemysłowego, czyli designu.

W przypadku szkła nie jest to zbyt proste ponieważ pomimo wielu informacji o polskim hutnictwie szklanym ciągle są tam białe plamy. Wynika to z niedoceniania tej dziadziny designu przez wiele lat. Dodatkowo polskie huty szkła sprzedawały głównie na eksport zadowalając bogatego klienta z Ameryki, Australii czy Europy Zachodniej. Dlatego odnajdywanie pochodzenia przedmiotu oraz jego projektanta, jeżeli taki był jest bardzo trudne.

Wazony szklane proj .Jerzy Słuczan-Orkusz fot. polscyprojektanciszkla.pl

Dlatego zapraszam do odwiedzenia strony Polscy Projektanci Szkła, która jest ABC polskiego szklanego wzornictwa. Na stronie dokładnie są opisane polskie huty szkła, ich historia wraz z wymienionymi projektantami. Znaleźć można tam również piękne prezentacje szkła poszczególnych polskich projektantów. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia stron : https://polscyprojektanciszkla.pl/

Szkło użytkowe proj. Maria Słaboń fot. polscyprojektanciszkła.pl
Szkło użytkowe proj. Maria Słaboń fot. polscyprojektanciszkła.pl

 

 

 

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.